Zenés mulatság és tánctanítás

Zenés mulatság és azzal egybekötött tánctanítás.
Ketten húzzuk, pengetjük, ha már ismerősek a táncok. Előtte elmondunk tartásról alaptudnivalót szóban; majd fél zenekarral elkezdjük a zenét, amíg másikunk még segít jelenlétével: lépést mutatni, körformára vigyázni, meg például kézfogás, összefogás mikéntjére. Közben teljes zenekarrá újból visszaállva.

Táncok mibenlétéről.
Ismétlődő dallamok és lépések várhatóak: fontos a lépés, de egymásra figyelni is, a tánc erejére, hangulatára, szépségére.
Körtáncokba nagy-, vagy kiskörökbe állunk, különböző kézfogásokkal: vállig emelt kézzel, vállfogással, hátul keresztező fogással, vagy kiosztott vastag szövetövbe kapaszkodva.
Sorba állóssal is készülünk és kötött lépésű páros táncokkal, ahol a párok kör mentén lépik ugyanazt.
Utóbbiról jellegzetességül megjegyzendő: hogy lányok is járhatják párban; valamikor házasoknak, férjnek és feleségének volt csak illendő együtt táncolniuk, például egy-két százada Moldvában, ami miatt párost fiatalok a maguk neméből valóval jártak.

Szeretnénk támogatni az ügyesebbeket, hogy külön körben átélhessék a tánc adta hangulat örömét: de jellegénél fogva mindenki számára nyitott a jó élmény; lépésekre figyelve és mégis hamar belerázódva a szépen kijárt táncos forgatagnak elsodró lendületébe.